تبلیغات
فال حافظ - فال حافظ  • کل بازدید :
  • آخرین بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بروز رسانی :

افزودن این سایت به علاقه مندی ها   atom  RSS
فال حافظ فال حافظ
روشهای بستن شال و روسری
این وبلاگ در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت ارشاد ثبت شده است.
دستگاه سفید کننده دندان وایت لایت whiteligh

دستبند بسیار زیبا از سنگ شفا دهنده فیروزه و نگین
برای محبوب کردن "فال حافظ" در گوگل، روی دکمه زیر کلیک کنیدفال حافظ
تفسیر فال حافظ فال حافظ با معنی فال حافظ

فال حافظ

طبقه بندیدسته:

فال گرفتن از دیوان حافظ حال و شرایط خاصی دارد که معمولاً هنگامی که افراد دور یکدیگر جمع شده اند به گرفتن فال می پردازند. در موارد دیگر انسان باید شرایط روانی خاصی که مقتضای حال باشد داشته باشد. فال خوانی کار هر کسی نیست. در اغلب موارد فردی که ریش سفید مجلس و مورد احترام دیگران است و از صدایی دلنشین و سواد کافی برخوردار می باشد، برای فال گرفتن و فال خوانی انتخاب می شود. شیوه ی انتخاب غزل و فال خوانی نیز دارای آداب و شرایطی است.
 گرفتن بیش از سه فال برای یک نفر نشانه بی احترامی به حافظ قلمداد می شود.

نیت کننده معمولاً در هنگام گرفتن فال حافظ، او را به عزیزترین کسانش یعنی به خداوند و معشوقه اش (شاخ نبات) قسم می دهد. این قسم معمولاً به این شکل ادا می شود: ای حافظ شیرازی! تو محرم هر رازی! تو را به خدا و به شاخ نباتت قسم می دهم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا براورده سازی. ضمن اینکه برای شادی روح حافظ، صلوات و فاتحه ای نثار نماییم.

فال حافظ - حافظیه

تشخیص و پذیرفتن خوب و بد از محتوای غزل، بستگی به وضعیت روحی، عاطفی و باور صاحب فال دارد. در هر صورت در هر غزل حافظ بیتی وجود دارد که صاحب فال آن را مناسب آرزو و نیت خود می یابد و همان را به عنوان وصف الحال و جواب حافظ می پذیرد و به آرامش خاطر دست می یابد.

لازم به ذکر است که عباراتی نظیر معشوق، زیبارو و ... تنهابه معنای لفظی خود نیستند و برداشت معنا بستگی به نیت کننده دارد. اگر نیت شما رسیدن به جایگاهی باشد، معشوق آن جایگاه است، اگر نیت تان کار باشد، معشوق کار است، اگر نیت تان رفتن به جایی باشد، زیبارویی صفات خوب آن جاست و اگر نیت تان عشق باشد، معشو ق معشوق است!

توجه کنید فال حافظ و یا استخاره از قرآن و ...، به جای به کارگیری عقل و بررسی موضوع نباید استفاده شود و تنها راهنماست. حتی درباره استخاره با قرآن بیان شده است که اگر عقل از تحلیل کاری عاجز ماند استخاره نمایید وگرنه استخاره باطل است. حتی اگر شما با تحلیل خود به این نتیجه رسیده باشید که کار درست است و استخاره بگوید غلط است.

برای گرفتن فال حافظ بر روی عکس زیر کلیک کنید:

فال حافظ

به زودی فال حافظ همراه با معنی و تفسیر کامل، عکس های حافظیه، پوستر و نوشته نستعلیق برخی شعرها و امکان جستجو در بین غزل ها به وبلاگ فال حافظ اضافه می شود. پس منتظر باشید.

more

سایر صفحات (برای مشاهده مطالب بیشتر،روی شماره صفحه کلیک کنید)
فال حافظ فال حافظ